logo

about

Islet – to sceniczna odsłona muzycznej osobowości Izabeli Laskowskiej, która odkąd pamięta komponuje i pisze teksty. Kocha się w staromodnych brzmieniach, akustycznych dźwiękach i nowoczesnych, elektronicznych bitach.

W sierpniu 2015 r. ukazała się jej debiutancka płyta pt. „Zatrzymaj się”. Krążek promował singiel „Milczysz”. W wydaniu płyty pomogli w większości obcy ludzie, którzy w obrębie crowdfundingowej społeczności wspieramkulture.pl uwierzyli w Islet i pozwolili jej spełnić swoje pierwsze, duże marzenie. Materiał na debiutancką płytę powstawał dwa lata. Ta płyta jest… spokojna, delikatna, czuła – z bardzo osobistymi tekstami. Premierowy koncert promujący płytę odbył się w sopockim Klubie Atelier 11 listopada 2015 r.

Dziś Islet spokojnie pracuje nad materiałem na drugą płytę. W czerwcu br. odbyła się premiera utworu „Powiew wiatru”, który ma zwrócić uwagę na ludzi wykluczonych ze społeczeństwa i promować trasę koncertową w Zakładach Karnych w całej Polsce, oraz  warsztaty muzyczne w Areszcie Śledczym w Gdańsku.